Bazilika minor Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově

Varhanní duchovní hudba ve Filipově / Geistliche Orgelmusik in Filippsdorf

Mezinárodní festival varhanní hudby v bazilice minor Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově výrazně obohacuje letní kulturní nabídku Českého Švýcarska. Je ojedinělý tím, že jej pravidelně navštěvují posluchači z Česka a Německa. Nabízí koncerty varhanní hudby doplněné o hru na sólové nástroje a zpěv.
Festival od roku 2007 připravuje občanské sdružení Arte Musica z Jiříkova a spolupořádá Římskokatolická farnost Jiříkov a Gymnázium Varnsdorf - Akademie příslibu.
Koncerty probíhají každou neděli od července do srpna. Začínají vždy ve 14.00 h. Vstup na festivalové koncerty je volný.

Místo konání festivalu:

Bazilika minor Panny Marie Pomocnice křesťanů
Adresa: Ul. Na Vyhlídce, Jiříkov - Filipov
GPS: 50°58'50.47"N, 14°35'50.21"E

Poutní kostel se nalézá v Diecézi litoměřické, ve městě Jiříkov, v místní části Filipov, na státní hranici se Spolkovou republikou Německo.
www.poutni-mista-sluknovsko.cz
www.rumburk.farnost.cz

Archiv programu jednotlivých ročníků festivalu Varhanní duchovní hudba ve Filipově od roku 2007:

Kontakt na pořadatele festivalu:

Jiří Chlum, varhaník baziliky minor ve Filipově a předseda Arte Musica, o.s.
GSM +420 602 933 144, e-mail: chlum.varhany@tiscali.cz