Hřiště pro nejmenší: Rajská zahrada, máme si kde hrát - ŘK farnost Rumburk

Jak již název napovídá, hřiště je koncipováno jako pomyslná Rajská zahrada, kde se děti mohou hrát mezi zvířaty. Hřiště je určeno pro předškolní děti a jim jsou také všechny atrakce přizpůsobeny svou velikostí. Pískoviště představuje moře ovíjené hadem doplňuje ho dřevěná chobotnice zapuštěná do písku. Z pískoviště se vine cestička z kačírku a vede mezi keři kolem domečku s papouškem kde mají děti oblíbenou schovávačku. Dospělým je celý prostor přehledný, ale pro děti je plný lákavých zákoutí. V trávě je zapuštěna želva z masivního dřeva, veliký hroch a opodál je umístěna páková houpačka. Druhá pružinová houpačku v podobě tygra na své umístění zatím čeká. U okraje pískoviště jsou k dispozici 3 lavičky a stůl.

Hřiště pro děti se nám podařilo zrealizovat ve spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti, který nám pomohl celý projekt odstartovat. Naším hlavním sponzorem je však firma Schäfer a Sýkora, s.r.o., která celý projekt budování hřiště zastřešuje a bude nás při rozšiřování hřiště provázet i v příštím roce. Firma nám poskytuje jak vydatnou finanční podporu, tak i zajišťuje ve spolupráci s firmou Uniles, a.s. dřevo pro další části hřiště.

Otvírací doba:
     Po-Pá: 8:00 - 12:00 hod., 15:30 - 18:00 hod.

Dětský koutek je určen pro rodiče s dětmi ve věku do 6let. Vítáni jsou všichni, kdo si chtějí hrát a najít nové kamarády.