Loreta - Rumburk

Loretánská kaple Panny Marie v Rumburku se nachází v centru města, na křižovatce ulic Komenského a Tř. 9. května. Po celý rok se v ambitu a přilehlém klášterním kostele sv. Vavřince konají příležitostné mše svaté, výstavy, koncerty a kulturní akce. K dostání jsou zde turistické známky, turistické deníky, turistické vizitky, pohledy, brožury o historii Lorety v Rumburku a regionální literatura ze Šluknovska. Loretánský areál, kterým ročně projde víc než 8 000 návštěvníků, spravuje Římskokatolická farnost - děkanství Rumburk.

Průvodcovská služba v loretánské kapli s ambity
Zimní provoz
(listopad-březen)
Út-So 9.00-16.00 hod.
(Poslední prohlídka začíná v 15.30 hod.)
Letní provoz
(duben-říjen)
Út-So 10.00-17.00 hod.
(Poslední prohlídka začíná v 16.30 hod.)

Prohlídku loretánské kaple s ambity je možné objednat na telefonním čísle: 00420 604 555 922, e-mail: loreta.rumburk@seznam.cz. V neděli je objekt přístupný pro skupinové zájezdy po předchozí telefonické objednávce. Vstupné 50 Kč (dospělí), zlevněné 25 Kč (děti, studenti, senioři apod.), děti do 6 let vstup zdarma, rodinné vstupné 125 Kč (2 dospělí, 2 a více dětí). Výtěžek ze vstupného je využit na opravu kulturní památky. Výše vstupného platí od 26. 3. 2013.

Oficiální webové stránky Lorety Rumburk najdete od listopadu 2013 zde - www.loretarumburk.cz.

Mše svatá

Ve Svaté chýši v Rumburku se mše svatá koná každé poslední úterý v měsíci od 15.00 h. Platí od 29. 1. 2013.

Stálé česko-německé expozice:

• Expozice církevního umění ŠŠluknovska (vstupní budova Lorety v Rumburku)
    Zážitek pro vššechny smysly. ŽŽivot Svaté rodiny. Poutní místa a křížové cesty Šluknovska. Zničené kostely Šluknovska v letech 1960—-1975. Klenotnice. Barokní a gotické obrazy a sochy. Barokní skladby regionálních skladatelů. Zpřístupněno 18. 9. 2013
  • Historie Lorety v Rumburku (1707-2007), (vstupní budova Lorety v Rumburku)
    300 let loretánského areálu v dobových fotografiích a dokumentech
  • Loretánské podzemí v Rumburku, (vstupní budova Lorety v Rumburku)
    Krypty a odvodňovací chodby a další podzemní prostory v plánech a fotografiích
  • Kapucínský konvent v Rumburku (1683-1950), (ambit Lorety v Rumburku)
    Kapucínský klášter v Rumburku v plánech, fotografiích a dobových dokumentech

Vydané brožury a knihy