Stálá výstava Křížové cesty ?luknovska v Loretě v Rumburku

Plakátek: Stálá výstava Křížové cesty ?luknovska v Loretě v Rumburku

Článek:

Výstava o křížových cestách Šluknovska je nastálo k vidění v Loretě v Rumburku

(Rumburk 26. 11. 2012) Česko-německá výstava „Křížové cesty Šluknovska / Kreuzwege im Schluckenauer Gebiet“ je od 1. 12. 2012 nastálo vystavena v Loretě v Rumburku. Připomíná christologická poutní místa ve Šluknovském výběžku, spjatá s příběhem o odsouzení a ukřižování Ježíše Krista. Příběhy 14 křížových cest, vybudovaných v průběhu 18. až 20. století ve Šluknovském výběžku, doplňují aktuální a dobové fotografie a situační plány. Šestnáct výstavních panelů o historii a současnosti křížových cest v krajině Šluknovska se v letech 2011-2012 představilo v Rumburku, saském Leutersdorfu, Dolní Poustevně, Ústí nad Labem, Šluknově a Praze. Výstavu a stejnojmennou brožuru připravila Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk a Röhm.-kath. Pfarrei Mariä Himmelfahrt z Leutersdorfu za finanční podpory Evropské unie v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa, Česko-německého fondu budoucnosti, Ministerstva kultury ČR a Města Rumburk. V ambitu rumburské Lorety je stálá výstava přístupná od úterý do soboty mezi 9.00 až 16.00 h. Vstupné je 30 a 15 Kč.

Klára Mágrová, loreta.rumburk@seznam.cz

Více informací o křížových cestách Šluknovska: http://rumburk.farnost.cz/krizove-cesty/index.php