Bazilika minor Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově - hudba

Varhanní duchovní hudba ve Filipově / Geistliche Orgelmusik in Filippsdorf

XIV. ročník mezinárodního hudebního festivalu 2020 ve Filipově ZRUŠEN

Milí hudební přátelé,

v letošním roce nás všechny zasáhla celosvětová pandemie a opatření, která s ní souvisela. Ta zásadním způsobem omezila přípravu i samotnou realizaci XIV. ročníku mezinárodního hudebního festivalu "Varhanní duchovní hudba ve Filipově", který se koná vždy o letních prázdninách. Ačkoli byl po technické stránce celý projekt téměř připraven, byli jsme nuceni z bezpečnostních a ekonomických důvodů zrušit pozvání velmi zajímavých interpretů z České republiky a především ze zahraničí. Rozhodli jsme se přesunout festival na rok 2021. Naší snahou je, realizovat celý, již připravený program, o příštích prázdninách. Pokud se do filipovské poutní baziliky přesto vydáte, pak je možné varhanní hudbu slyšet pouze po skončení nedělní bohoslužby (cca v 11:15 hod. v délce 20 min.).
Po čtrnácti letech nepřetržité snahy sdílet s Vámi krásu duchovní hudby, nás toto nucené přerušení velmi zasáhlo. Přijímáme jej ale s pokorou a nadějí, že se všichni společně a ve zdraví ve filipovské bazilice setkáme v roce 2021. Pokud to situace dovolí a bezpečnostní rizika pominou, tak Vás už o letošním adventu pozveme na II. ročník adventních koncertů "Půlhodinky adventní varhanní hudby s Jiřím Chlumem a jeho hosty". Ať to bude kdykoli, těšíme se na setkání s Vámi!
Přejeme Vám pevné zdraví a stálou vnitřní radost!

Mgr. Jiří Chlum - Arte musica, http://artemusica.cz/

Mezinárodní festival varhanní hudby v bazilice minor Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově výrazně obohacuje letní kulturní nabídku Českého Švýcarska. Je ojedinělý tím, že jej pravidelně navštěvují posluchači z Česka a Německa. Nabízí koncerty varhanní hudby doplněné o hru na sólové nástroje a zpěv.
Festival od roku 2007 připravuje občanské sdružení Arte Musica z Jiříkova a spolupořádá Římskokatolická farnost Jiříkov a Gymnázium Varnsdorf - Akademie příslibu.
Koncerty probíhají každou neděli od července do srpna. Začínají vždy ve 14.00 h. Vstup na festivalové koncerty je volný.

Místo konání festivalu:

Bazilika minor Panny Marie Pomocnice křesťanů
Adresa: Ul. Na Vyhlídce, Jiříkov - Filipov
GPS: 50°58'50.47"N, 14°35'50.21"E

Poutní kostel se nalézá v Diecézi litoměřické, ve městě Jiříkov, v místní části Filipov, na státní hranici se Spolkovou republikou Německo.
www.poutni-mista-sluknovsko.cz
www.rumburk.farnost.cz

Archiv programu jednotlivých ročníků festivalu Varhanní duchovní hudba ve Filipově od roku 2007:

Kontakt na pořadatele festivalu:

Jiří Chlum, varhaník baziliky minor ve Filipově a předseda Arte Musica, o.s.
GSM +420 602 933 144, e-mail: chlum.varhany@tiscali.cz

www.artemusica.cz